Len, z którego szyjemy ubrania dla dzieci jest najwyższej jakości i ma całe mnóstwo zalet. Zajrzyj do TEGO artykułu. Jednak, aby lniana odzież  służyła jak najdłużej, musisz o nią właściwie zadbać. I wierz mi, odwdzięczy się w dwójnasób. Nie tylko Twojemu portfelowi, ale i skórze Twojego dziecka.

Dbanie o lniane ubrania dla dzieci nie jest takie trudne, jak by się mogło wydawać.

Jak prać lniane ubrania?

Wystarczy wrzucić je do pralki i tyle. Kolorowe tkaniny, z których są wykonane lniane ubranka dla dzieci najlepiej prać w 40 stopniach, dzięki temu dłużej zachowają swój odcień. Biały materiał zniesie nawet gotowanie w 95 stopniach. Len jest bardzo wytrzymałym materiałem i naprawdę dużo zniesie. 

Pamiętaj tylko, aby nie wkładać zbyt wielu rzeczy na raz do pralki (dotyczy to nie tylko prania lnu). Dzięki temu ubrania nie będą mocno pogniecione czy poskręcane. Delikatny program prania, również zapobiegnie nadmiernym zagnieceniom.

Jeżeli postanowisz wyprać lniany ciuszek ręcznie, pamiętaj aby nigdy go nie wykręcać. Delikatnie pocieraj zabrudzenie i odciśnij. To wystarczy. Wykręcanie może zniekształcić ubranko.

lniane ubrania jak dbać prasować prać

Jak suszyć lniane ubrania? 

Zanim zdecydujesz się na suszenie w suszarce automatycznej, sprawdź metkę. Jeżeli nie ma na niej zastrzeżeń, zawsze susz ubrania lniane w niskiej temperaturze i w krótkim programie.

Jeżeli producent zaleca suszenie tradycyjne najlepszym sposobem na suszenie lnianych ubrań jest rozłożenie ich na ręczniku na płasko na suszarce.

Staraj się unikać klamerek ponieważ mogą zostawić ślady na tkaninie. Dlatego jeżeli wybierasz suszenie w pozycji pionowej, najlepiej suszyć lniane ubrania na wieszakach. Pamiętaj tylko, aby nie wieszać ubranek w w miejscu bardzo słonecznym, ponieważ (tak jak w przypadku innych tkanin) ubrania mogą wyblaknąć. Szczególnie dotyczy to ciemnego koloru.

Jak prasować lniane ubrania?

Len jest naturalnym materiałem, który tak jak każdy tego typu tkanina, ulega zagnieceniom. Z pomocą przyjdzie nam żelazko z funkcją pary, które znacznie ułatwia prasowanie. Len doskonale znosi wysokie temperatury, dlatego spokojnie można pracować lniane ubrania nawet w 200 stopniach.

Musisz pamiętać, że ubrania lniane najlepiej prasować na lewej stronie lub przez szmatkę. Dzięki temu unikniesz efektu świecenia się materiału. 

Kolejny mały trik. Lniane ubrania najlepiej prasować, kiedy są lekko wilgotne. Możesz je prasować jeszcze niedoschnięte lub przed prasowaniem możesz zwilżyć je wodą za pomocą atomizera.

Dbanie o lniane ubrania dla dzieci nie jest takie trudne. Wystarczy, że zapamiętasz kilka naszych wskazówek i będziesz stosować się do informacji zawartych na metce.