Len dla dzieci

Pierwsze skojarzenia odnośnie lnu? Szary, szorstki, strasznie się gniecie… Właśnie z takimi określeniami spotkałyśmy się przygotowując kolekcję ubranek dla dzieci. Jest to bardzo nieprawdziwy i krzywdzący stereotyp dotyczący lnianego materiału.

Współcześnie len jest miękki, przyjemny w dotyku i delikatny dla skóry. Dodatkowo, materiał z którego wykonane są nasze ubranka, jest w 100% ekologiczny i nie posiada w sobie grama szkodliwej chemii.

Miękki, delikatny dla skóry i ekologiczny. Jednym słowem – idealny. Len jest stworzony dla dzieci, nawet tych najmniejszych.

Właściwości lnu

Nie daj się zwieść delikatnym kwiatkom lnu. Sam len jak i materiał z niego wykonany, posiada wiele właściwości.

Antyalergiczny i antybakteryjny

W przypadku lnu stosowanego w ubrankach dla dzieci kluczowe znaczenie ma fakt, że len jest antyalergiczny i antybakteryjny. Nie tylko nie posiada w sobie żadnych czynników alergennych, ale również nie uczula i nie podrażnia skóry. Dodatkowo hamuje rozwój bakterii.

Termoregulujący

Wśród właściwości lnu wymienia się również termoregulację. Ubrania z lnu sprawdzą się zarówno w chłodne dni zapewniając odpowiedni komfort cieplny, ale przede wszystkim w letnie upały. Materiał z lnu jest przewiewny, zapewnia dopływ powietrza do skóry, tym samym sprawia wrażenia przyjemnego chłodu.

Higroskopijny

Materiał lniany potrafi wchłonąć szybko wchłonąć wilgoć, stanowiącą nawet 20% jego masy. Dzięki temu, len idealnie sprawdza się w przypadku dzieci. Nie tylko zapewni uczucie świeżości, ale również chłodu, w nawet najcieplejsze dni.

Chroni przed UV

Kolejną ważną właściwością lnu jest jego absorpcja UV. Każdy z rodziców doskonale wie, jak ważna jest ochrona delikatnej skóry dziecka przed promieniowaniem słonecznym. Latem jest to szczególnie istotne, ale i problematyczne. Na szali stawiamy ochronę dziecka, ale również jego wygodę i komfort. W takim przypadku idealnie sprawdzą się ubrania i czapki wykonane z lnu. Dziecko będzie chronione przed promieniami UV, a jednocześnie nie będzie odczuwało przykrych konsekwencji pocenia się, tak jak to ma miejsce w przypadku zwykłych, bawełnianych ubranek czy czapek.

Wytrzymały

Materiał lniany cechuje się szczególną wytrzymałością. Nie tylko nie mechaci się, ale również jest odporny na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo, każde kolejne pranie zmiękcza len, uszlachetniając go. Właśnie, dlatego len jest idealny dla dzieci. Jest nie tylko wytrzymały, ale można go prać i prać, i prać… Ubranka posłużą wiele lat i długo będą wyglądały jak nowe.

Podsumowując. Jeżeli szukasz najlepszej jakości ubranek, zainwestuj w len! Jest on idealny dla dzieci.