Lniane ubrania dla dzieci

Wszystko zaczęło się od pomysłu uszycia kilku ubranek dla Maxa i Ole.

Agata miała wielki problem ze znalezieniem letnich ubranek, takich typowych na gorące dni. Szukała ubranek nie tylko, ładnych czy wygodnych, ale z bardzo dobrego materiału. Tkanina miała istotne znaczenie, ponieważ najstarszy synek Agaty ma atopowe zapalenie skóry. Okazało się, że bawełna bawełnie nie równa, a nawet najlepsza bawełna produkowana z użyciem środków chemicznych, nie nadaje się dla maluchów z problemami skórnymi. Większość materiałów drażniła skórę, powodowała zaczerwienienia czy obtarcia.

Po wielu dniach poszukiwań, czytania kolejnych blogów parentingowych i stron internetowych, okazało się, że najlepszym materiałem dla dzieci z problemami skórnymi jest len.

Lniane ubrania dla dzieci są nie tylko idealne na letnie dni, ale również sprawdzają się w przypadku dzieci z alergiami czy problemami skórnymi. BINGO!

Zaczęły się żmudne poszukiwania sklepów z lnianymi ubraniami dla dzieci. Niestety, oferta proponowana przez sklepy nie napawała optymizmem… Ostatecznie Agata nie znalazła, żadnego sklepu z ładną, prostą odzieżą dla maluchów. Wszystko było szare i bure… Pytanie brzmi dlaczego? Przecież materiał lniany obecnie dostępny jest w tylu pięknych kolorach?

I wtedy narodził się pomysł! Same uszyjemy ubranka dla Maxa i Ole.

Z czasem ta idea zaczęła powoli ewoluować. Płynnie przeszłyśmy od „może uszyjemy kilka ubranek dla Maxa i Ole”, do „może uszyjemy trochę więcej lnianych ubranek dla dzieci znajomych i rodziny”? I wtedy padło zdanie „To może, po prostu, otworzymy sklep z lnianymi ubraniami dla dzieci”?

lenkind lniane ubranka dla dzieci

LenKind

Zaczęłyśmy od wymyślenia głównych założeń. Zależało nam, aby stworzyć wygodne ubranka dla dzieci, które sprawdzą się szczególnie w upalne dni. Miały nie krępować ruchów, być delikatne, ale jednocześnie wytrzymałe. Po drugie, kolekcja miała być minimalistyczna, klasyczna, a jednocześnie ponadczasowa. Chciałyśmy, aby forma i kolorystyka były uniwersalne. Materiał miał być najlepszy jaki tylko uda nam się znaleźć. Zależało nam na certyfikacie jakości OEKO – TEX STANDARD 100 lub GOTS. Dzięki temu wiedziałybyśmy, że spełnia wszelkie normy i jest dopuszczony do kontaktu ze skórą dzieci. Po czwarte, i w sumie najważniejsze, wszystko miało być jak najbardziej eko. Obie jesteśmy przeciwnikami mody sieciówkowej i tzw. „fast fashion”, wykorzystywania do pracy dzieci oraz produkowania ubrań w krajach, w których nie ma kontroli odnośnie zanieczyszczeń wytwarzanych przez przemysł odzieżowy. Dlatego postanowiłyśmy, że nasza kolekcja powstanie z polskiego lnu i będzie w całości uszyta w Polsce. Dzięki temu mogłybyśmy zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko nie tylko poprzez kontrolę produkcji, ale całego procesu – od powstania materiału, do jego wysyłki. Chciałyśmy, aby uszyte przez nas lniane ubrania dla dzieci nie były „jednorazowe”. Nie tylko krój miał pozwalać im rosnąć wraz z dzieckiem. Dodatkowo wykorzystanie wysokiej jakości lnu, zapewniłoby im trwałość i możliwość przekazania ich „dalej”. Ponadto len jest w całości  biodegradowalny! Postanowiłyśmy również, że nasza wysyłka będzie eko, bez plastiku i folii. Jedynie karton, bibuła, papier z recyclingu i sznurek jutowy.

Tak narodziła się nasza marka LenKind.

Lenkind

Nazwa pochodzi od polskiego słowa „len” i niemieckiego „kind”czyli dziecko. Nad nazwą myślałyśmy baaaardzo długo. Pojawiało się mnóstwo propozycji, jednak żadna nie miała tego „czegoś”.

Aż pewnego dnia, stojąc na peronie berlińskiego metra… Wymyśliłam nazwę „LenKind”. To było TO.