Rampersy – co to takiego?

Bardzo wielu rodziców, podczas przygotowywania pierwszej wyprawki dla dziecka, zastanawia się czym są rampersy… ?

Rampers to nic innego jak połączenie krótkich spodenek i koszulki. Można spotkać wersje z krótkim rękawkiem lub na ramiączkach.

Rampers zamiennie nazywany jest „opalaczem”, ponieważ idealnie sprawdza się latem, kiedy żar leje się z nieba. Jest on świetną alternatywą, gdy jest za gorąco na pajacyka, ale jednocześnie sam bodziak to za mało.

Jesteśmy na tak!

rampersy szare rozpinane na lato | Lenkind
lniana czapka bonetka dla dziecka

Pierwsze duże TAK! za oszczędność. Tak jak pisałam, lniane rampersy to połączenie koszulki i spodenek. Czyli kupując rampersy kupujesz produkt 2 w 1, który jest znacznie tańszy niż lniana koszulka i lniane spodenki. Warto kupić rampersy naprawdę dobrej jakości, ponieważ posłużą znacznie dłużej.

Kolejny plus – rampersy wykonane w 100% z lnu z Certyfikatem Oeko – Tex Standard 100 są nie tylko śliczne, ale również przyjazne dla skóry dziecka. Len użyty do produkcji lnianych rampersów jest wyjątkowo lekki, miękki i przyjemny w dotyku. Jest antyalergiczny i antygrzybiczny oraz nie powoduje podrażnień. Dodatkowo, len przepuszcza powietrze, pozwala skórze oddychać i jest higroskopijny. Dzięki temu maluszek się nie spoci podczas zabawy czy odpoczynku w wózku w ciepły dzień. Czego chcieć więcej? 

rampersy szare rozpinane na lato Lenkind

Na kolejne uznanie zasługuje fakt, że lniane rampersy nie podwiną się podczas noszenia na rękach, podróży w foteliku, leżenia w wózku czy drzemki. Nie będzie żadnych fałdek czy gołego brzuszka lub pleców. Nie tylko maluszek będzie spał spokojnie, ale również Ty nie będziesz musiała się zastanawiać czy dziecku jest wygodnie.

To samo dotyczy komfortu dziecka podczas zabawy. Lniane rampersy są rozwiązaniem na spadające spodnie, podwijającą się koszulkę i uwierający bodziak, które tylko przeszkadzają podczas zabawy. Zniknie również odwieczny problem odkrytych pleców, który jest zmorą rodziców. Podczas raczkowania, kucania, skakania, biegania, zabaw w piaskownicy czy na plaży, plecy malucha będą zawsze osłonięte. Dodatkowy plus – nie ma wbijających się w brzuch gumek.

Sprawdź naszą ofertę lnianych ubranek dla dzieci.