Lniane ubranka idealne dla niemowlaków

Wiele osób uważa, że lniane ubranka sprawdzają się tylko w przypadku starszych dzieci. Dlaczego? Dlatego, że kiedy dzieci zaczynają samodzielnie chodzić, len zapobiega nadmiernemu poceniu się, a podczas spacerów na świeżym powietrzu chroni przed słońcem. Kolejny argument jest taki, że niemowlaki szybko wyrastają z ubranek, a lniane rzeczy są drogie. 

A co w przypadku niemowlaków, które większość czasu spędzają leżąc w wózkach lub łóżeczkach? Czy w ciepłe, letnie dni nie robi im się gorąco i się nie pocą? Co z ochroną przed szkodliwym UV? Co z odparzeniami i otarciami ich delikatnej skóry? 

Na własnej skórze sprawdziliśmy jak ważne jest odpowiednie dobranie ubranek dla niemowlaka. Podczas spacerów, w pierwsze ciepłe, majowe dni okazało się, że w każdym ubranku maluch się pocił. Bardzo szybko pojawiały się otarcia i delikatne odparzenia skóry w licznych fałdkach.

Lniane ubranka dla niemowląt

Zbawienne okazało się wymienienie garderoby na lnianą. A wiadomo, szewc bez butów chodzi 😉 Musimy pamiętać, że niemowlaki, w przeciwieństwie do starszych dzieci, spędzają większość czasu leżąc, więc trzeba przyłożyć szczególną wagę do zapewnienia im komfortu.

Niemowlak w lnianym ubranku

W przypadku naszego niemowlaka sprawdziły się przede wszystkim lniane rampersy. Po pierwsze, nie musieliśmy kombinować z doborem garderoby. Ciach, jeden ciuch i gotowe. A każda mama, po kolejnej zarwanej nocy, docenia szybkie rozwiązania, które oszczędzają kilka cennych minut. Z myślą, „a może uda się wypić dzisiaj ciepłą kawę?” 😉

Nasze lniane rampersy znajdziecie w dwóch wersjach. Rozpinanej na dole dla niemowlaków oraz w wersji dla trochę starszych dzieci, bez rozcięcia. Lniane ubranka dla dzieci muszą być przede wszystkim praktyczne, a opcja rozpinania w kroku znacznie ułatwia zmianę pieluchy.

Lniane ubranka dla niemowląt

Kolejne lniane ubranko, które okazało się niezastąpione to bloomersy. Bloomersy to dobre rozwiązanie, jeżeli tak jak nas, razi Cię widok samego pampersa. A często żar lejący się z nieba nie pozwala na ubranie niemowlakami czegokolwiek więcej. W takim przypadku lniane bloomersy są idealnym rozwiązanym. Są przewiewne i zapobiegają przegrzaniu, a w efekcie odparzeniom w strefie pieluszkowej. Ponadto, są wyjątkowo urocze, co sama musisz przyznać 🙂

Len w garderobie niemowlaka

Nie trzeba kupować wielu lnianych ubranek. W przypadku niemowlaka wystarczy kilka, podstawowych i przydatnych rzeczy. Rampersy, bloomersy i lniana sukienka w przypadku dziewczynki, to minimum, które zawsze się przyda.

Dzięki tym kilku lnianym ubrankom będziesz w stanie wyczarować wiele stylizacji. Wystarczy kilka dodatków i gotowe. Jednocześnie zapewnisz dziecku komfort i wygodę.

sukienka lniana dla dziewczynki
sukienka lniana dla dziewczynki na lato

Kupując lniane ubranka dla niemowlaków zwracaj uwagę na krój i wymiary. Maluszki bardzo szybko rosną i czasami jest tak, że w ciągu dosłownie dwóch tygodni wyrastają z danego rozmiaru. Nasze lniane ubrania mają tą zaletę, że szyte są z małym zapasem. Dzięki temu starczają na dużo dłużej.

Lniane ubranka są niezniszczalne

Warto też pamiętać, że lniane rzeczy są odporne na mechacenie, rozciąganie i plamy. Co w przypadku niemowlaków ma bardzo duże znaczenie. Jeżeli Twój maluch, tak jak nasz, ulewa, a Ty jesteś w ciągłym praniu, nie musisz się martwić, że ubranko szybko się zużyje czy straci kolor. Wręcz przeciwnie. Lniane ubranka z każdym kolejnym praniem stają się szlachetniejsze i delikatniejsze, a kolory pozostają bez zmian. Dzięki temu starczają na dłużej i mogą służyć kolejnym dzieciom.

Lenkind lniane ubranka dla niemowlaków

Do nas po dwóch latach wróciły pierwsze uszyte przez nas rampersy, bloomersy i czapki. Służyły one w tym czasie, dwójce innych niemowlaków. I wiesz co? Wyglądają jak nowe!

Wszystko dzięki zastosowaniu wysokogatunkowego, polskiego lnu. Jest on delikatny i przyjemny w dotyku, jednocześnie wytrzymały.

Lniane ubranka są stworzone dla niemowlaków

Jaki płynie z tego wniosek? Lniane ubranka są stworzone dla niemowlaków! Są delikatne, chronią przed słońcem, szkodliwym UV, przegrzaniem, a w efekcie przed odparzeniami. Są wytrzymałe, plamoodporne i można je prać do woli. Ponadto są uniwersalne i klasyczne. Dzięki temu za ich pomocą wyczarujesz niejedna uroczą stylizację.