Search

Lenkind powstał z miłości do dzieci i do środowiska.

Lenkind założyłam wraz z siostrą w 2019 roku. Zależało nam na stworzeniu małej kolekcji, która będzie zgodna z naszymi poglądami i zasadą „mniej znaczy więcej”. Przyjęłyśmy kilka podstawowych założeń.

Po pierwsze ubrania miały być wygodne dla dzieci i przyjemne w użytkowaniu.

Po drugie kolekcja miała być klasyczna i ponadczasowa. Zarówno krój jak i kolorystyka, miały być jak najbardziej uniwersalne.

Po trzecie – materiał. Bardzo wysokiej jakości, odpowiedni dla wrażliwej i delikatnej skóry dzieci.

Po czwarte, wszystko miało być jak najbardziej ekologiczne. Zarówno materiał, stworzenie kolekcji oraz dostawa ubranek do nowego właściciela.

Materiał ma znaczenie

Przy wyborze materiału kierowałyśmy się zasadą „zero kompromisów”. Miał być najwyższej jakości, ale jednocześnie ekologiczny.

Wybór padł na len, produkowany w Polsce, z certyfikatem OEKO-TEX Standard 100 klasy I.

Len okazał się idealnym wyborem, jeżeli chodzi o produkcję odzieży dla dzieci. Jest miękki, ale jednocześnie odporny i wytrzymały. Ma działanie antyalergiczne i antygrzybiczne. Jest przewiewny i chłonie wilgoć, a dzięki właściwościom termoregulacyjnym idealnie sprawdzi się o każdej porze roku. Poza tym, można go prać bez końca, a z każdym kolejnym praniem staje się bardziej miękki i delikatny.

Odzież wykonana z lnu, będzie służyć całymi latami. Dzięki temu nie będzie to zakup jednorazowy! A z czasem, będziesz mogła przekazać ubranka komuś innemu.

Ważny jest również fakt, że len jest materiałem biodegradowalnym i nie pozostawia, żadnych niebezpiecznych odpadów. W końcu powstał z kwiatów.

Lenkind - sklep z lnianymi ubraniami dla dzieci

Zmieniajmy świat na lepsze

Przygotowując ubranka, postanowiłyśmy zmniejszyć nasz wpływ na środowisko do minimum.

W tym przypadku „mniej znaczy znacznie więcej”.

Całą produkcję ograniczyłyśmy do terenów Polski. Len, z którego szyjemy ubranka dla dzieci, kupujemy od polskiego producenta, a ubranka szyjemy w Poznaniu. Dzięki temu mamy kontrolę nad całym etapem produkcji.

Ograniczyłyśmy również ilość metek do wymaganego minimum (metki również posiadają certyfikat OEKO- TEX). Dobrze wiemy, że i tak wcześniej czy później zostaną usunięte.

W naszych paczkach nie znajdziesz plastiku ani plastikowych worków. Jedynie, tekturę, bibułę, papier z recyklingu oraz sznurek konopny.

LenKind to dla nas niesamowita przygoda, w której, mamy nadzieję, weźmiesz udział.

Back to Top