Ubrania dla dzieci

Delikatna skóra dziecka jest wystawiona na ciągły kontakt z różnego rodzaju tekstyliami. Jako rodzice kontrolujemy dietę dziecka, sprawdzamy skład poszczególnych produktów, unikamy zbędnej chemii, barwników czy konserwantów. To samo dotyczy kosmetyków, które selekcjonujemy bardzo dokładnie. Jednak kupując ubrania dla dzieci nie wiemy do końca z czego powstały i jakimi środkami zostały nasączone.

Dlaczego to jest takie ważne? Podczas produkcji tkanin, z których powstają w późniejszym etapie ubrania dla dzieci, czeto wykorzystuje się szkodliwe substancje, które są mogą być szkodliwe dla zdrowia. Formaldehyd, chlorofenol, pestycydy, barwniki alergizujące…

Dlatego niezwykle ważne jest, by kontrolować z jakich źródeł pochodzą materiały, z których zostały uszyte ubrania dla dzieci. Tak, wiem, wydaje się to niezwykle skomplikowane i czasochłonne. Tymczasem tak nie jest! Wystarczy poszukać tego znaku:

Lenkind sklep z ekologicznymi lnianymi ubraniami dla dziecii

Certyfikat Oeko – Tex Standard 100

Z doświadczenia wiemy, że w przypadku ubranek dla dzieci liczy się przede wszystkim jakość materiału. Dlatego len, z którego produkujemy nasze ubranka dla dzieci, posiada certyfikat OEKO-TEX STANDARD 100.

Czym jest taki certyfikat i o czym świadczy?

Jest to złożony system badań i certyfikacji półproduktów jak i produktów włókienniczych, na wszystkich etapach ich produkcji. Certyfikat ten daje nam gwarancję, że produkty nim oznaczone są wolne od szkodliwych lub potencjalnie szkodliwych substancji. Mowa tu m.in. o zabronionych barwnikach azowych, formaldehydach, pestycydach (w głowie się nie mieści, ale tak, w krajach azjatyckich jest to wciąż częsta praktyka!) chlorowanych fenolach czy ekstrahowalnych metalach ciężkich. Brzmi strasznie, prawda? Tak też powinno.

Certyfikat Oeko – Tex Standard 100 posiada cztery klasy. Materiał, którego używamy do produkcji naszych ubranek lnianych posiada klasę I, najbardziej restrykcyjną. Oznacza to, że materiał może mieć kontakt nawet z najdelikatniejszą skórą niemowlaka.

Tym samym ubrania z certyfikatem Oeko – Tex Standard 100 klasa I to gwarancja bezpieczeństwa, jakości, komfortu dzieci, ale i spokoju ducha rodziców.

Koniecznie sprawdź naszą ofertę dziecięcych ubranek z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100.