Odzież wegańska

Jest to odzież, przy której powstawaniu nie ucierpiało żadne zwierze ani człowiek. Poza unikaniem odzwierzęcych elementów, co jest oczywiste, zwraca się dużą uwagę na krzywdę ludzi, którzy pracowali przy powstawaniu materiału czy odzieży. Jest to bardzo ważny aspekt, nie tylko jeżeli chodzi o modę wegańską, ale o cały przemysł odzieżowy. Chodzi tu o pracę w miejscach niespełniających podstawowych warunków bezpieczeństwa, wykorzystywanie do pracy dzieci, głodowe pensje, łamanie podstawowych praw pracowników czy przemoc w miejscu pracy.

To wszystkie elementy składają się na pojęcie odzieży wegańskiej.

Odzwierzęce materiały

W poszukiwaniu odzieży wegańskiej należy unikać wszelkich materiałów pochodzenia zwierzęcego. W tej grupie znajdują się wełna, w tym kaszmir, alpaka, moher, angora, do tego puch, pióra, ale i jedwab.

Lenkind - sklep z lnianymi ubraniami dla dzieci

Do elementów odzwierzęcych zaliczają się oczywiście wszelkie skóry naturalne oraz futra, ale i perły czy mniej oczywisty koral.

Należy zwrócić uwagę także na elementy odzieży bądź dodatki np. metki, naszywki czy guziki.

Len – wegański materiał

Len nie tylko jest wegański, ale również bardziej ekologiczny w produkcji od bawełny. Len jest również materiałem w 100% biodegradowalnym. Dodatkowo materiał lniany jest produkowany lokalnie, w Polsce. Jest to bardzo duży atut. W takim przypadku odpada transport kontynentalny co również przekłada się na jakość środowiska.

Nasze lniane ubrania dla dzieci szyjemy w całości w Polsce. Zaczynając od zakupu materiału do etapu produkcji. Jest to nasz świadomy wybór i decyzja, którą podjęłyśmy na etapie planowania marki LenKind. Dzięki temu jesteśmy  wstanie kontrolować produkcję oraz wiemy, kto szyje nasze ubrania. Uważamy, że zawsze warto wspierać lokalne biznesy, szczególnie te małe.

Dodatkowo przy projektowaniu naszych lnianych ubranek dla dzieci unikamy wszelkich odzwierzęcych dodatków, w tym metek, wszywek i guzików. Nie stosujemy domieszek. Wszystkie lniane ubrania dla dzieci wykonane są w 100% z lnu z Certyfikatem Oeko -Tex Standard 100. Unikamy również jak ognia, skór i elementów wykonanych ze skóry. 

Zależy nam, aby lniane ubrania dla dzieci były jak najbardziej przyjazne środowisku. Nie tylko na etapie produkcji, ale również w przypadku pakowania ubranek i przesyłki.

Lenkind - sklep z lnianymi ubraniami dla dzieci

Zobacz nasze lniane ubrania dla dzieci. Może znajdziesz coś dla swojej pociechy.